Warszawska Opera Kameralna zaprasza na spektakl KWARTET

W ramach współpracy między Ośrodkami Kultury na Mazowszu oraz Uniwersytetami Trzeciego Wieku, Warszawska Opera Kameralna w dniach 23.04.2022 godz.19.00 oraz 24.04.2022 godz.18.00 zaprasza na spektakl KWARTET w preferencyjnej cenie 45 zł/os.

Termin do wyboru.

Basen Artystyczny, ul. M. Konopnickiej 6 Warszawa

Proponujemy państwu bezpłatny transport naszym Operobusem, który przywozi i odwozi widzów po spektaklu.

Liczba miejsc w autokarze – 50

Serdecznie zapraszamy!

Kwartet

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Występują:

Alicja Węgorzewska
Olga Bończyk

Maciej Miecznikowski
Ryszard Minkiewicz

 

Kwartet to absolutny przebój scen teatralnych, mistrzowsko napisany przez Ronalda Harwooda. Spektakl nawiązuje do słynnego fragmentu z opery Rigoletto Giuseppe Verdiego, ale to przede wszystkim studium czworga emerytowanych śpiewaków, prawdziwych weteranów sceny operowej – spektakl, w którym zderzone jest nieuchronne przemijanie z wciąż żywą w bohaterach żądzą przygód, wręcz zachłannością na życie i jego uroki. „To opowieść o przetrwaniu. O przetrwaniu z godnością” – mówi sam autor Kwartetu.

Za jego sprawą przeniesiemy się do Beecham House, luksusowego domu spokojnej starości dla muzyków. To tam co roku jego mieszkańcy w urodziny Giuseppe Verdiego przygotowują uroczysty koncert. Tym razem jest to wieczór szczególny, bowiem z powodów finansowych ośrodkowi grozi likwidacja, więc pensjonariusze postanawiają pomóc go uratować. Śpiewacy zapraszają do udziału w koncercie Jean – wielką operową diwę, ekscentryczną artystkę o niezwykle trudnym charakterze. Jakby tego było mało, była niegdyś żoną jednego z rezydentów, co powoduje dodatkowe komplikacje. Sceny zabawne płynnie przeplatają się z refleksją nad odchodzeniem w smugę cienia.

 

Zapisy do 28.02.2022 pod numerem 661 407 727.