PŁOCKA GALERIA SZTUKI ZAPRASZA

Wykład „Życie kulturalne i artystyczne międzywojennego Płocka”. Miejsce: Płocka Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 36. Wstęp wolny.

Płocka Galeria Sztuki zaprasza

17 września godz. 10.30 na spotkanie z Jerzym Brukwickim, który przypomni atrakcyjną i różnorodną działalność płockich instytucji kulturalnych w latach 1918-1939: Teatru Miejskiego, Muzeum Mazowsza Płockiego, Towarzystwa Naukowego Płockiego, Klubu Artystycznego Płocczan. Wykład to opowieść o wystawach, koncertach, balach i zabawach, repertuarze trzech płockich kin, wspomnienia o Mirze Zimińskiej-Sygietyńskiej, Michalinie Szmelczyńskiej, Wandzie Szrajberównie, Władysławie Broniewskim, Aleksandrze Poraj-Różyckim, Stefanie Themersonie. Wykład poprowadzi Jerzy Brukwicki (1945) – krytyk sztuki, kurator wystaw, dziennikarz, wieloletni szef warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz.
Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników jest ograniczona (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23)Prosimy też o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie www.plockagaleria.pl.