Najbliższe wydarzenia w Książnicy Płockiej

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego zaprasza w czwartek 25 listopada o godzinie 17.00 do Mediateki eMki na spotkanie autorskie z Barbarą Klicką organizowane w cyklu „Płockim piórem”.

Barbara Klicka pochodzi z Płockadebiutowała jako poetka w 2000 roku, w 2012 wydała książkę same same (Instytut Mikołowski) nominowaną do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W 2015 ukazała się książka nice (WBPiCAK), za którą otrzymała Silesiusa i Nagrodę Literacką Gdynia. W 2017 napisała poemat sceniczny Elementarz, który w tym samym roku został wystawiony na scenie Teatru Narodowego w Warszawie  w reżyserii Piotra Cieplaka. W 2019 zadebiutowała jako prozaiczka powieścią Zdrój (W.A.B.), która została nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i do Nagrody Conrada i przetłumaczona na sześć języków. W 2021 roku ukazała się jej nowa książka poetycka allel (Wydawnictwo J).

Kuratorka i współtwórczyni wielu przedsięwzięć artystycznych m.in projektu „Nowy Tajny Detektyw”, festiwalu „Podlasie SlowFest” (w latach 2017-19), czy Festiwalu Europejski Poeta Wolności (od 2019 r.). Była redaktorką kwartalnika o żydowskiej literaturze i sztuce „Cwiszn”, przez wiele lat współtworzyła największą polską bibliotekę internetową WolneLektury.pl. Współpracuje z Wydawnictwem Filtry, pisuje felietony do „Dialogu”.

 

27 listopada zapraszamy na galę wręczenia nagród laureatom XXXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Broniewskiego “O Liść Dębu”. Podczas gali z recitalem „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” wystąpi Ewa Błaszczyk.

Nagrodzone wiersze zaprezentuje Szymon Cempura, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. W programie wieczoru także Turniej Jednego Wiersza.

Gala odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku (ul. Kolegialna 23), początek godz. 17.00.

Wejściówki do odebrania w Książnicy Płockiej, ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 15. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!