Książnica Płocka zaprasza na wystawę fotograficzną „Płock – miasto z pasją”

Książnica Płocka zaprasza 30 sierpnia o 17.00 do sali kolumnowej, ul. Kościuszki 6 na otwarcie wystawy fotograficznej z Płockiem tle „Obraz. Pamięć. Emocje”. Wystawa powstała ze zbiorów fotografów profesjonalnych oraz archiwów osób prywatnych. Prezentuje zdjęcia miasta po 1945 r. – miejsc, architektury, wydarzeń, ludzi, takie, które wywołują różnorodne emocje – wspomnienia, zadumę nad przeszłością, wzruszenie, ciepły uśmiech.

Chcemy pokazać zmieniający się Płock zarówno w sferze społeczno-kulturalnej (kilka wydarzeń, ich bohaterowie i publiczność), jak i przemysłowo-budowlanej (powstawanie znanych obiektów, nowych osiedli i zakładów pracy). Będzie więc niedźwiedź na deptaku, czarna wołga, Płock rozbudowujący się i tonący podczas powodzi. Zgodnie z tytułem pokazujemy obrazy, przywołujemy wspomnienia, mamy nadzieję, że wywołamy też wiele dobrych emocji.

Rok 2023 w Książnicy Płockiej przebiega pod hasłem „Płock – miasto z pasją”. Na różne sposoby dajemy wyraz naszym serdecznym uczuciom do tego skrawka świata nad Wisłą. Był konkurs na opowiadanie o Płocku, po którym pozostało pięknie przygotowane wydawnictwo, teraz zapraszamy na wystawę, by pokazać, że jest wiele powodów, by kochać Płock, każdy ma swoją – zbudowaną na bliskich ludziach, miejscach, historiach – płocką tożsamość.

Miejsce: Książnica Płocka, sala kolumnowa (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 15).