Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim oraz na otwarcie wystawy fotograficznej prac członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego

Szanowni Państwo,
Książnica Płocka zaprasza już 18 stycznia o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim, dziennikarzem i reportażystą, autorem m.in. „Zabójca z miasta moreli” „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia” „Jak nakarmić dyktatora” i „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”.

Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15)

Witold Szabłowski, dziennikarz i reportażysta, autor m.in. „Zabójca z miasta moreli” (Nagroda Dziennikarska Parlamentu Europejskiego, nominacja do Nagrody Literackiej NIKE oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Za reportaż „Dom pełen Ukraińców” otrzymał Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, za książkę „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia” – Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Książka Witolda Szabłowskiego pt. „Jak nakarmić dyktatora” zdobyła „kulinarnego Oskara” – nagrodę Best in the World 2021 w kategorii Food Culture. Najnowsza książka „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem” również opowiada o kuchni w służbie propagandy. „Z tej książki dowiecie się, jak – i po co! – kucharz Stalina uczył kucharza Gorbaczowa śpiewać do drożdżowego ciasta. Dlaczego Nina, kucharka z wojny w Afganistanie, zmuszała się, by gotując, myśleć o czymś przyjemnym. Kto wygrał konkurs na najlepszą stołówkę z tych, które powstały wokół Czarnobyla tuż po katastrofie. I dlaczego Breżniew nienawidził kawioru” (od wydawcy)

21 stycznia o godz. 18.3o zapraszamy natomiast na otwarcie wystawy fotograficznej prac członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy pt. ” Mój Płock”.

Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15).

Serdecznie zapraszamy!

Sekretariat Książnicy Płockiej