Książnica Płocka oraz Tygodnik Płocki zapraszają:

Książnica Płocka i Tygodnik Płocki zapraszają 16 listopada o godz. 17.00 na promocję wyjątkowego wydawnictwa zatytułowanego „50 lat Tygodnika Płockiego.
Zbliża się jubileusz tej szacownej gazety towarzyszącej mieszkańcom Płocka i regionu od 1972 roku. Album zawiera zbiór najciekawszych i wyjątkowych fotografii publikowanych na łamach tygodnika od pierwszego numeru, dokumentujących najważniejsze wydarzenia oraz to, jak zmieniał się Płock. Podczas promocji w Książnicy Płockiej opowiadać o Tygodniku Płockim będą Piotr Gryszpanowicz, autor wielu publikacji, miłośnik historii i  Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny czasopisma.
Miejsce: Mediateka eMka, ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15. Wydarzenie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
18 listopada o godz. 17.00 Książnica Płocka zaprasza  na promocję najnowszej książki Jacka Ostrowskiego „Porwanie”. To już szósta część „Serii z papugą”, czyli kryminałów osadzonych w Płocku czasów PRL z niezawodną mecenas Zuzą Lewandowską. Tytułowe porwanie dotyczyć będzie zniknięcia mieszkańca miasta oraz… uprowadzenia papugi. Kto porwał Zgagę, czy uda się uratować syna bogatego przedsiębiorcy? Co zrobi Zuza i jaką rolę odegra tym razem kapitan Mariański? O tym czytelnicy dowiedzą się z najnowszej książki Jacka Ostrowskiego.
Miejsce: Mediateka eMka, ul. Kościuszki 3b, tel. 24 268 00 15.
Serdecznie zapraszamy!