Informacja o wykładach, jakie odbędą się w sezonie wakacyjnym w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam informacje o wykładach ogólnodostępnych, jakie odbędą się w sezonie wakacyjnym w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki. Można zapisywać się na nie pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Serdecznie zapraszam do odwiedzania naszej Galerii.

Z pozdrowieniami

Dorota Ożdżyńska

13.07.2021 (wtorek), godz. 16:30, siedziba Galerii
Grafika książkowa w Polsce na przykładzie okładek wydawnictw z utworami Lema – wykład z okazji Roku Stanisława Lema. Jego niezwykle poczytna literatura doczekała się ogromnej liczby publikacji pojawiających się w ojczyźnie pisarza. Lem jest obecny na rynku wydawniczym, od kiedy jego „Astronauci” zostali wydani w formie książkowej w 1951 roku. Kolejne dzieła tego mistrza fantastyki naukowej zyskały ciekawą oprawę graficzną, autorstwa znanych artystów zajmujących się w swojej twórczości między innymi ilustracją, projektowaniem okładek i obwolut.

20.07.2021 (wtorek), godz. 16:30, siedziba Galerii
Polska Szkoła Plakatu – wykład
W szarej rzeczywistości powojennej Polski, plakat tworzony przez wybitnych artystów został podniesiony do rangi sztuki. Polska Szkoła Plakatu zdobyła uznanie na całym świecie i z ulic przeniosła się do galerii i muzeów.

31.08.2021 (wtorek), godz. 16:30, siedziba Galerii
Erwin Sówka – współtwórca Grupy Janowskiej – wykład o polskim malarzu prymitywiście o światowym rozgłosie. W swojej twórczości nawiązywał do mitów górniczych i kultury Starożytnego Wschodu.