Festiwal książek 30.09 – 1.10.2023

Płock doczekał się wreszcie własnego Festiwalu Książek.

W dniach 30 września oraz 1 października 2023 roku w Płocku odbędzie się impreza w Centrum Edukacji Orlen – ul.Kobylińskiego 25, na którą organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Autorów Niezależnych – zapraszają wszystkich miłośników literatury. W trakcie zaplanowano wiele spotkań z pisarzami, wydawcami, ciekawe tematyczne panele dyskusyjne,  warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych.

Pojawi się też wioska średniowieczna, gdzie będzie można zapoznać się z działaniem kuszy czy łuku oraz dawnymi rzemiosłami. Dla głodnych znajdą się foodtrucki oferujące ciepłe posiłki.

Gośćmi Festiwalu będą niezależni wydawcy z całej Polski i kilkudziesięciu pisarzy. Ci ostatni opowiedzą o procesie i etapach tworzenia powieści, rynku wydawniczym, blaskach i cieniach pisarskiej kariery. Można będzie również nabyć książki z autografami lubianych twórców, w tym płocczanina Radosława Lewandowskiego czy Kamili Goszczyńskiej.

Wydawcy zapowiadają prezentację niemal wszystkich gatunków literatury: od kryminału, opowieści sensacyjnej, fantastyki naukowej, fantasy, po literaturę historyczną, przygodową, obyczajową czy bajki dla najmłodszych.

To doskonała okazja, by zaprosić przyjaciół i znajomych na wspólną wyprawę do świata literatury. Wstęp wolny.

Link do wydarzenia na fb:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089881120772