Książnica Płocka zaprasza

Książnica Płocka zaprasza na dwa kwietniowe spotkania:

21 kwietnia, godz. 17.00, Mediateka „eMka”, ul. Kościuszki 3b – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – spotkanie autorskie z Sylwią Zientek, autorką książki „Polki na Montparnassie” nominowaną w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl na Najlepszą Książkę Roku 2021 w kategorii „Autobiografia, biografia, wspomnienia”.

Sylwia Zientek – pisarka, autorka powieści historycznych i obyczajowych, znana szczególnie z cyklu „Hotel Varsovie” i bestsellerowej „Polki na Montparnassie”, pasjonującej opowieści o kilkunastu spośród około 200 polskich artystek, które żyły, tworzyły, łamały konwenanse i walczyły o swą wolność artystyczną w dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata. „Napisałam książkę biograficzną o kilku artystkach pionierkach i indywidualistkach tworzących od lat 70. XIX w. po lata 70. XX w., m.in. Annie Bilińskiej-Bohdanowicz, Anieli Pająkównie, Meli Muter, Alicji Halickiej, Irenie Reno. Poza ekspertami od sztuki mało kto je zna. A są to życiorysy bardzo różnorodne, niezwykłe osobowości” (https://www.vogue.pl/a/polki-na-montparnassie-polskie-malarki-w-paryzu).

 

25 kwietnia, godz. 17.00, Książnica Płocka, ul. Kościuszki 6 – spotkanie w cyklu „Płockim piórem” z Andrzejem Dorobkiem i promocja jego tomiku „Pieśń nigdy nie brzmi tak samo”. Będzie to wydarzenie słowne, muzyczne i wizualne z gościnnym udziałem aktora Jacka Mąki. Wiersze Andrzeja Dorobka nawiązują do najważniejszych światowych, ale i polskich utworów muzyki rockowej, dlatego w czasie spotkania zabrzmi kilka z nich, zobaczymy także projekcje wizualne. Czeka nas więc uczta dla miłośników poezji i rocka.