Szanowni Państwo,
Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na inspirujące spotkanie z dwójką architektów, którzy opowiedzą m.in. o pułapkach optycznych w malarstwie, architekturze i urbanistyce.

Gośćmi muzeum będą Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, znani jako twórcy programu popularnonaukowego na Youtube – o architekturze, urbanistyce i sztuce – „GOOD IDEA”. Zaprezentują wykład zatytułowany: „Więcej niż widzieć – jak wyobraźnia pomaga nam w odbiorze przestrzeni i jak igra z naszymi zmysłami”.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca, o godz. 17, w auli muzeum przy ul. Kolegialnej 6.

Radosław Gajda to architekt i urbanista, autor książek „Archistorie” i „Cztery wymiary architektury”, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz architektury oraz uhonorowany tytułem „Warszawiaka Roku 2023”. Jako jeden z pierwszych zaczął mówić o kulturze i technice przystępnym językiem pozbawionym hermetycznego żargonu, za to pełnym pasji i profesjonalizmu. Bez względu na to, czy zajmuje się skomplikowanymi zagadnieniami budowlanymi, wyzwaniami urbanistycznymi czy gotyckimi katedrami, pokazuje widzom i słuchaczom, że architektura to dobry pomysł.

Natalia Szcześniak również jest architektką i urbanistką, ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, studiowała także scenografię na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. To współautorka bestsellerowej książki Archistorie. Od 2014 roku współtworzy program „GOOD IDEA”, w którym popularyzuje wiedzę o architekturze, sztuce i przestrzeni miejskiej. Pomysłodawczyni i współautorka platformy e-learningowej i kursów online „GOOD IDEA”, w tym kursu „Jak wybrać mieszkanie” pomagającego odnaleźć się na trudnym rynku mieszkaniowym. Wszystkie płaszczyzny jej aktywności łączy działanie na rzecz lepiej zaprojektowanego świata – od mądrej lokalizacji wieżowców po równy dostęp do publicznych toalet. Za swoją działalność na rzecz architektury została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy!

Z wyrazami Szacunku
Ewelina Karwacka
Specjalista ds. upowszechniania i promocji
Muzeum Mazowieckie w Płocku